14 daagse prive rondreis door Thailand PDF  | Print |  E-mail
Written by Administrator   
Monday, 05 July 2010 18:39

Bangkok
Zondag (1) Rond het middaguur, aankomst Don Muang Airport, Bangkok en per bus naar Maenam River Side Hotel aan de Chao Praya Rivier. Enige tijd op de kamer. Met een ‘longtail-boot’ over de rivier, dwars door Bangkok, de vierde hoofd- stad van Thailand, naar Nonthaburi met zijn kleine klongs (kanalen) . Hierna
met een ‘rijstbarge’ terug naar hotel. Aan boord het welkomstdrankje "Mai Tai"en seizoen fruit. Het diner is in’t hotel en vroeg slapen wegens tijdverschil.

Maandag (2) Vroeg op en de drukke ochtendspits uitwurmen naar de zoutvelden buiten Bangkok. Dan naar een cocosnootplantage alwaar je ook kan zien hoe verschillende produkten van een cocosboom worden verwerkt tot suiker, olie, zeep etc. Dan varen we met kleine bootjes naar de Floating market. Een lokale markt, op 80 km afstand van Bangkok die op het water wordt gedreven. Hierna naar Nakon Pratom om de grootste chedi van de wereld te zien. Lunch in het 1e klas restaurant van de Rose Garden alwaar we ook een byzondere show over de Thaise cultuur en gebruiken zullen gaan zien. Muziek, dans, vechtsporten, zoals het Muai Thai, optochten en vele demonstraties van oude ambachten in het ‘handwerkcentrum’ en de markt.
De avond is geheel naar eigen keuze in te vullen, vraag ons advies, begeleiding is altijd mogelijk.

Paleizentour
Dinsdag (3) Zo......, weg uit Bangkok vandaag, maar eerst nog een ‘must’ om te zien. "Wat Phra Keaw". Plaats van de beroemde gouden Chedi, indrukwekkende tempels en bouwerken, Demonen, Naga‘s en natuurlijk de Smaragten Boedha. Hierna het "Grand Palace". Het huidige officiele paleis van de koning. Omdat we vandaag toch netjes gekleed gaan, doen we hierna, net buiten Bangkok in Bang Pa-In, na de lunch, ook het zomerpaleis aan, met zijn fraaie tuin en een kopie van de Chinese Kamer van Koophandel, vol met ivoor en Chinees porcelein. Dan weer een leuk boottochtje, weer over de Chao Praya, maar heel landelijk nu. De plaats waar vroeger ook de Nederlandse V.O.C. een handelspost had. Op naar Ayutthaya. Voordat we naar het hotel gaan even langs een enorme scheve Chedi en lokale tempel. Overnachten en diner in het Krungsri
River Hotel met zijn magnifieke bowlingbaan, Een sfeervolle Nightclub en een ware ‘cocktailmixerkampioen’.
Read More
History
Woensdag (4) Tijd voor wat historie, naar Hystorical Park Ayutthaya, de tweede hoofdstad van Thailand. Ruines van een door Birmanen verwoeste stad waarnaar Wat Phra Keaw gecopieerd is. Ook even aldaar de astrologen bezoeken, een geliefde bezigheid van de Thai. Hierna de lunch en een bezoek aan een ‘apenpagode’. Dan een forse busreis verder noordwaarts, naar Phitsanuloke, door vlakke rijstvelden. Overnachting in het Amarin Lagoon Hotel met zijn fraaie zwembad en tuinen. Diner in hotel en hierna gewoon een gekke tocht met "samlors" een soort riskja, naar de stad alwaar we vliegende groenten gaan zien bereiden en de Thaise Maekhong whiskey kunnen proeven waarna het vaak pas echt leuk wordt Typisch lokaal gegroeid volksvermaak op een lokale avondmarkt. Met dezelfde Samlors weer terug naar het hotel, sommigen maken er een race van.

Thaise platteland
Donderdag (5) ‘s Morgens vroeg, op een lokaal tempelterrein, het volkslied en de ceremonie eromheen aanhoren en bekijken. Bladgoud, Lotusbloemen en wierrook te koop voor thuis.Dan even stoppen bij een rijstboer en kijken hoe een gemengd thais boerenbedrijf er uitziet. Aansluitend hierop een bezoek aan een rijstpellerij waarvan de machines met een zeer oude stoommachine worden aangedreven. Dan op weg naar Sukhothai. De eerste hoofdstad van Thailand. Ruines van een destijds zeer florerende stad totdat Birma weer binnenviel. We rijden door dit komplex met een soort tram. Na een stop bij een typische lokale markt rijden we door naar Chiang-Mai via Lampang. Overnachten in het luxe Royal Princess Hotel, vlak naast de beroemde Night-Bazaar. Een bezoek zeker waard. Ook mogelijkheid om eens echt Hollands / Duits / Belgisch te eten. Chiangmai biedt veel uitgaansmogelijkheden. Bezoeken we in onderling overleg.

Chiangmai e.o.
Vrijdag (6) Rustige dag nu. Naar een orchideenkwekerij en een waterval alwaar wordt gepicknict. Dan naar de San Kampheang Road met zijn vele handwerk bedrijven. Keuze uit bezoek van zijde, silver, edelstenen, parasols, leer- en houtwerkplaatsen met houtsnijwerk en meubelen.
Verder vrij de rest van de middag. ‘s Avonds naar het typisch Noord-thaise Khantoke diner. Eten op de vloer ( of aan tafel op verzoek ) en onderwijl kijken naar een tal van lokale dansen door lokale schoonheden. Hierna vlakbij een bezoek aan een folkloristische bergstam show. Typische instrumenten en dansen.

Jungletour
Zaterdag (7) Weer vroeg op om, voordat ochtenmist, dauw en junglelucht verdwenen is, een olifanten-tocht van een uur dwars door de jungle te maken. Dan hieropaansluitend een demonstratie van wat olifanten moeten leren in een opleidingskamp, voordat men aan het werk gaat in de bosbouw. Het kamp ligt op een mooie locatie, bereikbaar via een bamboo hangbrug over een helder riviertje. Hierna bezoeken we de grotten van Chiang-Dao. Dan rijden we door naar Taton, een grensplaatsje bij Myanmar (Birma) aan de rivier de Mae-Kok. ‘s Avonds aan de rivier, op het terrein van ons hotel, Maekok River Lodge, houden we een thaise barbeque en rond een kampvuur volksdansen van bergstamleden uit de buurt.

Zondag (8) Per terreinwagen gaan we naar de Lisu bergstam, een oud stamlid bespeeld verschillende heel zacht klinkende muziekinstrumenten wat daar heel mysterieus klinkt. Hierna naar een Karen bergstam die zich bezig houdt met papierfabrikage. Dan stappen we op een gemoto- riseerd vlot en zakken de Mae-Kok rivier af. Onderweg stoppen we een aantal malen om ook de bergdorpjes van de Akha en de Lao te bezoeken. Aan boord wordt drinken en eten verzorgd. We bezoeken een zwavelhoudende heetwaterbron en een bergstam handelspost, waar veel transport nog met olifanten plaats vindt. De tocht voert door adembenemend berglandschap, veelal begroeid met tropisch regenwoud. Het vlot is een overdekt en heeft een eenvoudig toilet. Voor het donker komen we in Chiangrai aan, alwaar we weer door de in- middels bekende ‘samlor’ naar het Wiang Inn Hotel worden gebracht. Koffers e.d zijn met de bus meegekomen en staan al klaar in onze kamer. Diner in hotel en voor de liefhebbers een Traditionele Thaise massage.


Chiangrai & Golden Triangle
Maandag (9) Vandaag eerst naar Doi Tung, de prachtige tuin van de nog niet zo lang geleden overleden moeder van de huidige koning Bhumipol en hierna naar het meest noordelijke punt van Thailand. Mae-Sai, een grensplaatsje met Myanmar. Zoals overal; en toch altijd weer zo verschillend sfeertje van smokkel en handel. Een altijd druk en byzonder stadje vanwege zijn edelstenen uit Birma waaronder robijnen. We bezoeken aldaar een Jadeslijperij. Dan naar de symbolische ‘Gouden Driehoek’ een drielanden-punt, waar Laos, Myanmar (Birma) en
Thailand elkaars buren zijn, gescheiden door de immens grote Mae-Kong rivier en het grensriviertje de Mae-Sai. Berucht gebied vanwege de papaverteelt, opiumsmokkel, goud- en edelsteentransporten. We kunnen even de grote verschillen in ontwikkeling zien als we per grote ‘longtail’ boot een tochtje gaan maken over de Mae-Kong. We verlaten Thailand en varen eerst langs de oever van Birma, later steken we over naar Laos. Hierna varen we weer terug naar Thailand en na een tochtje van een uur stappen we in Chian-Saen weer in de bus. Op weg terug naar Chiang-Rai doen we nog een primitieve Akha bergstam aan met een "Song tew".

Eindelijk....Strand...!
Dinsdag (10) Na deze rondreis naar het noorden wordt het tijd voor wat uitrusten, dus per vliegtuig terug naar Bangkok en verder met minibusjes naar Hua-Hin. Naar het Regent Cha-Am Hotel. Een waar tropisch paradijs met een parelwit strand, palmen, prachtig zwembad en fraai aangelegde tuinen. Hoewel een groot hotel met veel faciliteiten, heerst er toch een grote rust. Dag-tochtjes mogelijk naar visserplaatsjes en bad-plaats voor de thai, Cha-Am. Of naar lokale bezienswaardigheden. De avondmarkt van Hua-Hin biedt veel souveniers en is erg gezellig

Zaterdag (14) Vandaag om 15.00 uur met de bus weer terug naar Bangkok voor de thuisreis.
We kunnen na de lunch de kamer verlaten, dus geen gehaast en nog volop tijd om alles rustig in te pakken of nog een laatste duik in het zwembad.

Zondag (15) Aankomst Nederland. Wel thuis en tot ziens !

Meer informatie klik dan hier

Een 14 daagse prive rondreis door Noord Thailand,
met luxe kleine touringcar, thaise gids en nederlandstalige tourleiding.


Bangkok
Zondag (1) Rond het middaguur, aankomst Don Muang Airport, Bangkok en per bus naar Maenam River Side Hotel aan de Chao Praya Rivier. Enige tijd op de kamer. Met een ‘longtail-boot’ over de rivier, dwars door Bangkok, de vierde hoofd- stad van Thailand, naar Nonthaburi met zijn kleine klongs (kanalen) . Hierna
met een ‘rijstbarge’ terug naar hotel. Aan boord het welkomstdrankje "Mai Tai"en seizoen fruit. Het diner is in’t hotel en vroeg slapen wegens tijdverschil.
Maandag (2) Vroeg op en de drukke ochtendspits uitwurmen naar de zoutvelden buiten Bangkok. Dan naar een cocosnootplantage alwaar men ook kan zien hoe verschillende produkten van een cocosboom worden verwerkt tot suiker, olie, zeep etc. Dan varen we met kleine bootjes naar de Floating market. Een lokale markt, op 80 km afstand van Bangkok die op het water wordt gedreven. Hierna naar Nakon Pratom om de grootste chedi van de wereld te zien. Lunch in het 1e klas restaurant van de Rose Garden alwaar we ook een byzondere show over de Thaise cultuur en gebruiken zullen gaan zien. Muziek, dans, vechtsporten, zoals het Muai Thai, optochten en vele demonstraties van oude ambachten in het ‘handwerkcentrum’ en de markt.
De avond is geheel naar eigen keuze in te vullen, vraag ons advies, begeleiding is altijd mogelijk.


Paleizentour
Dinsdag (3) Zo......, weg uit Bangkok vandaag, maar eerst nog een ‘must’ om te zien. "Wat Phra Keaw". Plaats van de beroemde gouden Chedi, indrukwekkende tempels en bouwerken, Demonen, Naga‘s en natuurlijk de Smaragten Boedha. Hierna het "Grand Palace". Het huidige officiele paleis van de koning. Omdat we vandaag toch netjes gekleed gaan, doen we hierna, net buiten Bangkok in Bang Pa-In, na de lunch, ook het zomerpaleis aan, met zijn fraaie tuin en een kopie van de Chinese Kamer van Koophandel, vol met ivoor en Chinees porcelein. Dan weer een leuk boottochtje, weer over de Chao Praya, maar heel landelijk nu. De plaats waar vroeger ook de Nederlandse V.O.C. een handelspost had. Op naar Ayutthaya. Voordat we naar het hotel gaan even langs een enorme scheve Chedi en lokale tempel. Overnachten en diner in het Krungsri
River Hotel met zijn magnifieke bowlingbaan, Een sfeervolle Nightclub en een ware ‘cocktailmixerkampioen’.



Volgende pagina